Ne dugd a fejed a homokba, ha fizetési meghagyást kapsz!
Mit tegyünk, ha fizetési meghagyást kapunk?
Legyen szó akár magánszemélyek, akár cégek közötti kölcsönről, a legbiztonságosabb megoldás, ha a felek közjegyzői okiratban rögzítik az adósság visszafizetését annak módját és ütemét. Ha az adós nem fizetne, a követelés így közvetlenül, peres eljárás nélkül végrehajtható lesz. Legjobb megelőzni a bajt, de abban az esetben is van megoldás, ha nem készült közokirat az ügyletről: a fizetési meghagyásos eljárás kibocsátásával akár néhány héten belül, bírósági per nélkül a pénzéhez juthat az, akinek tartoznak.
Mit tegyünk, ha fizetési meghagyást kapunk?
Akár közjegyző előtt kötött kölcsönszerződésről, akár fizetési meghagyásról van szó, a közjegyző végrehajtást rendelhet el.
Ha tartoznak Önnek,és pénzét szeretné gyorsan, pereskedés nélkül visszaszerezni, kezdeményezzen fizetési meghagyásos eljárást.
A kölcsönadott pénz visszafizetésének legegyszerűbb biztosítéka, ha a kölcsönről közjegyzőnél szerződést kötünk.
Az adós részéről tett egyoldalú kötelezettségvállaló nyilatkozat, amelyben az adós elismeri, hogy valakivel szemben tartozása áll fenn.
Sokan úgy vélik, hogy keresztet vethetnek kölcsön adott pénzükre, ha nem fizető adósuk külföldre távozik, holott egyszerű a megoldás.