
Ajándékozási szerződés
Ajándékot adni és kapni is öröm. Hogy később se vegyüljön üröm ebbe az örömbe, érdemes közjegyzői okiratba foglalni az ajándékozási szerződést.
Egyre többen ismerik fel, hogy a vagyonjogi kérdések házasság előtti (vagy a házasság ideje alatti) rendezése nem a bizalmatlanságról, hanem sokkal inkább a házastárs biztonságáról szól. A meglévő vagy szerzett vagyonelemek sorsának tisztázásával számos kockázattól, így egy vállalkozás csődjének, egy nem fizetett hitel vagy károkozás következményeinek terhétől is megkímélhető a másik fél. A szerződés megléte akár az öröklési vitákban is tiszta helyzetet teremthet, de egy esetleges válás során is nagy szolgálatot tesz: akár évekig elhúzódó bírósági eljárástól is megkímélhetik vele magukat a házas felek.
A házastársaknak nemcsak vagyoni ügyeik rendezése kapcsán, hanem egyéb okokból – gyermek külföldre vitele, ajándékozás, öröklés – is fontos, illetve szükséges lehet, hogy közjegyzőhöz forduljanak, és közjegyzői okiratba foglaltassák nyilatkozataikat.
Ajándékot adni és kapni is öröm. Hogy később se vegyüljön üröm ebbe az örömbe, érdemes közjegyzői okiratba foglalni az ajándékozási szerződést.
A házassági vagy élettársi vagyonjogi szerződés nem a bizalmatlanság, hanem sokkal inkább a racionalitás jele.
Mióta megnyíltak a határok és az emberek munkavállalás céljából egyre gyakrabban költöznek külföldre.
Az öröklési szerződés a végintézkedés egyik típusa.
Hazánkban az öröklés rendjét elsősorban az örökhagyó végintézkedése határozza meg.
A közjegyzőnél letétbe helyezett végrendelet garanciát jelent a végrendelet biztos előkerülésére.