
Így nem lesz rémálom a lakáskiadásból
Minden bérbeadó rémálma, ha a bérlője nem fizeti a bérleti díjat vagy a lakás egyéb költségeit, nem hajlandó kiköltözni a szerződés megszűnése után, vagy nem akarja megtéríteni az általa okozott kárt.
Minden bérbeadó rémálma, ha a bérlője nem fizeti a bérleti díjat vagy a lakás egyéb költségeit, nem hajlandó kiköltözni a szerződés megszűnése után, vagy nem akarja megtéríteni az általa okozott kárt.
Sokféle rémtörténet kering az interneten arról, hogyan fulladt csúfos kudarcba egy ingatlan megvásárlása vagy eladása.
Segítünk, hogy tisztán lásson, mikor kell illetéket fizetni az ajándék után, és mikor mentesülünk ez alól.
Nem állt meg az élet a közjegyzőknél a járvány miatt kihirdetett különleges jogrendben.
A férjem bankszámláján van minden spórolt pénzünk, erről fizettük a bevásárlást és a csekkeket is. Most, hogy meghalt, a bank zárolta a számlát. Hiába van hozzá társkártyám, nem tudok pénzt felvenni, és így még a temetését sem tudom kifizetni, kölcsön kellett kérnem. Milyen jogon zárolta a számlát a bank?
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy milyen öröklési szabályok vonatkoznak a házastársakra, a leszármazókra és az élettársakra – ez derült ki a közjegyzőtkeresek.hu szeptemberi törvényes öröklési rend kvízéből, amelyet több mint kétezerháromszázan töltöttek ki.
A férjem halála után megromlott a viszonyom az előző házasságából született gyerekeivel, és attól félek, ki akarnak túrni a házból, ahol 20 évig éltünk. Hagyatéki tárgyalás még nem volt, ezért nem tudom, hogy a férjem írt-e végrendeletet, és kinek szánta a házat. Mire számítsak, mi jár nekem az örökségből?
Sokakban merül fel a kérdés, mit tehetnek és mit nem az elhunyt szerettük, rokonuk vagyonával a hagyatéki eljárás befejezése előtt.
Édesapám halála után három évvel kaptam egy fizetési felszólítást egy olyan tartozásáról, amiről nem is tudtam, és a hitelező sem jelezte a hagyatéki eljárásban. Tényleg ki kell fizetnem évekkel később édesapám tartozását, amiről ráadásul fogalmam sem volt?
Mi alapján adják át egy elhunyt hagyatékát, ha több végrendeletet is készített? Mi történik, ha már átadták, és utána előkerül egy újabb végrendelet? Hogyan lehet megelőzni az ilyen helyzeteket?
Újfent történelmi csúcsokat ostromol a külföldön munkát vállaló magyarok száma, nem véletlen, hogy egyre többen örökölnek külföldi vagyont – főként bankszámlát, autót és ingatlanokat.
Aki néhány éven belül már lízingelt autót, az tudja, hogy a lízingbeadó cég a lízing feltételéül szabja, hogy ha a lízingbevevő korábban még nem regisztrált a hitelbiztosítéki nyilvántartásba, akkor azt tegye meg egy közjegyzőnél.
A végzett joghallgatók rendkívül széles palettán válogathatnak a lehetséges karrierutak között.
Mi történik akkor, ha elhunyt hozzátartozónk nem írt végrendeletet? Ki és mekkora részre jogosult a vagyonból?
A veszélyhelyzet megszűnése után újra ki lehet tűzni hagyatéki tárgyalásokat, így sok ezer olyan eljárás zárulhat le a következő hónapokban, amelyre a különleges jogrendben nem kerülhetett sor.
El kell intéznie egy hivatalos ügyet, de nem tud személyesen megjelenni? Egy megfelelő meghatalmazással szinte bármilyen ügyben megbízhat valakit, hogy járjon el Ön helyett.
Mit tegyünk, ha fizetési meghagyást kapunk?
Sok szülőben merül fel a kétely, hogy viszontlátja-e csemetéjét, ha volt párjával hosszabb-rövidebb időre külföldre utazik.
Sokan azt gondolják tévesen, hogy az élettársak ugyanúgy törvényes örökösei egymásnak, mint az egyenesági rokonok és a házastársak – derült ki többek között a közjegyzőtkeresek.hu októberi végrendeleti kvízéből, amelyet több mint háromezren töltöttek ki.
Sokan nincsenek tisztában azzal, hogy milyen jogok illetik meg őket az online vásárlás során, és mit tehetnek, ha nem elégedettek a kézhez kapott termékkel.